Borac se mučio, Grahovac odlučio

Kapiteni i sudije pred start utakmice u Banjaluci FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Lider premijerligaškog karavana banjalučki Borac se večeras protiv Dobojlija mučio, ali je kapiten Grahovac pobjednika odlučio tako da su Banjalučani poslije dva kiksa došli do pobjede i ponovo, sa utakmicom više, stekli deset bodova više u odnosu na mostarski Zrinjski.

Borac je poveo u devetom minutu kada je Jakov Blagaić odlično prošao po desnoj strani i pravovremeno uposlio kapitena Srđana Grahovca koji je sebi dao for, a onda sa nekih 11-12 matirao Elvira Traku. Golman Dobojlija zakačio je loptu, ali nedovoljno da ona ne završi u njegovoj mreži.

Nakon toga Sloga Meridian je imala bolje prilike, tačnije promašili su Miloš Nikolić i u dva navrata Ajdin Redžić. Banjalučani su imali više loptu u svom posjedu, a gosti dobre šanse nisu pretvorili u izjednačenje.

U 54. minutu Dejan Popara i Momčilo Mrkaić, nekadašnji igrači Borca imali su obećavajući napad, prvi je šutirao, Marko Milošević je odbio njegov šut, a na loptu je natrčao Mrkaić i pogodio spoljni dio mreže. Do kraja utakmice Sloga Meridian se organizovano branila, borac je imao tri do četiri obećavajuća napada da riješi utakmicu, ali nije uspio da iskoristi igrački višak u tranziciji.

Borac – Sloga Meridian    1:0 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 2.000. Sudija: Danijel Perić (Bijeljina). Strijelac: 1:0 Grahovac (9). Žuti kartoni: Nikolić, Tahrić, Grabež (Sloga Meridian).

BORAC: Milošević, Ćelić, Jurilj (od 55. Kvržić), Grahovac, Kardona, Vuković, Čavić (od 57. Kulašin), Blagaić, Šušić (od 46. Jokić), Nišić, Marčetić (od 55. Lukić).

SLOGA MERIDIAN: Trako, Nikolić (od 57. Batar), Redžić, Predragović (od 78. Omić), Veselinović (od 39. Božičković), Popara (od 57. Tahrić), Milanović, Kvesić, Grabež, Mrkaić (od 79. Brnović), Varga.

Sloga 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 3 : 0 Velež
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 2 Borac
GOŠK 1 : 2 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Igman