Hercegovina izbacila Borca iz Kupa BiH

Hercegovina iz Širokog Brijega posljednji je četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu.

Širokobriježani su večeras u Banjaluci poslije boljeg izvođenja šesteraca savladali Borca u Banjaluci. U regularnom dijelu je bilo 4:4.

Širokobriježani su poveli već u 4. minuti kada Ante Ćorluka pogađa, ali brzo nakon toga penal za domaće i u gol ga pretvara Stefan Savić. Novo vođstvo gostima donosi Dragan-Edi Marić u 10. minuti, ali tri minute kasnije opet egal, strijelac je Nikola Zec.

Isti igrač u 24. minuti donosi preokret Borcu i do 33. minute stoji taj rezultat na semaforu kada Mario Mikulić pogađa za 3:3, a onda Marić drugim golom opet okreće na stranu gostiju. Zec hettrikom donosi egal Borcu i odvodi utakmicu u šesterce.

Tamo heroj iz regularnog dijela Nikola Zec, jedini ne ne pogađa šesterac, i to prvi, dok Hercegovina pogađa svih pet i dobija utakmicu.

FC BORAC - MNK HERCEGOVINA 4:4 (2:2) pen: 4:5
Dvorana "Borik"
Gledalaca: 150
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Mirza Zubić (Visoko)
Strijelci: 0:1 Ćorluka 4, 1:1 Savić 5 (6m), 1:2 Marić 10, 2:2 Zec 13, 3:2 Zec 24, 3:3 Mikulić 33, 3:4 Marić 35, 4:4 Zec 38
Žuti kartoni: Stanivuković, Janković, Mirković (Borac)

BORAC: Stanivuković, Zec, Savić, Janković, Mirković, Milanović, Lipovčić, Aljetić, Kremenović, Kokanović, Eskić, Stojičić, Dubravac, Čavić

HERCEGOVINA: Rašić, Marić, Ćavar, Peko, Gašpar, Marušić, Čolak, Brzica, Mikulić, Zovko, Čolak, Ćorluka