Nevesinje ponovo na vrhu, slavlje Željeznice, poraz Doboja u Zvorniku

Nevesinjci opet gledaju sa vrha

Utakmicama osmog kola ovog vikenda je počeo drugi dio sezone u Prvoj ligi Republike Srpske za fustalere.

Najzanimljivija utakmica kola igrana je u Zvorniku gdje je na noge Jang Bojsu stigao dosadašnji lider Doboj i izgubio 7:4. Po dva gola su djelo Filipa Blagojevića, Pavla Radića i Danijela Ćuluma, a jedan je postigao Slađan Stupar. Za Dobojlije, po gol su dali Vladan Lukić, Slaven Ristić, Ivan Ivanagić, te Milan Radulović.

Kiks Doboja iskoristilo je Nevesinje i pobjedom poslije preokreta u Banjaluci protiv Policajca 7:3 ponovo zasjelo na prvom mjestu, sa istim brojem bodova kao i Dobojlije. Malo toga je išlo na stranu Nevesinjaca u prvih 20 minuta, gubili su 3:1, Aleksandar Adžić je u 19. minuti dobio crveni karton, ali onda slijedi preokret u nastavku susreta. Dejan Kovačević je postigao hettrik, novajlija Robert Ćuže je odgovorio istom mjerom, a sedmi gol je djelo Miroslava Andrića, Za Policajac, Stefan Šervel je dva puta bio strijelac, a jedan gol je dao Đorđe Gaćeša.

Željeznica je potvrdila da je u ovom trenutku kvalitetnija ekipa od Gradiške, te je na gostovanju u ovom gradu upisala pobjedu 4:1. Kapiten Slobodan Elez je načeo domaće, a Miloš Vukobratović autogolom nastavio. Iskupio se Vukobratović u 30. minuti i upolovio prednost gostiju iz Istočnog Sarajeva, a onda u finišu novajlija Ibrahim Hršumović, te Vladan Minić ipak završavaju posao.

Preostala utakmica ovog kola između Dervente i Kotor Varoši igraće se u srijedu.

FC GRADIŠKA - KMF ŽELJEZNICA 1:4 (0:2)
Arena Gradiška
Gledalaca: 60
Sudije: Goran Ilić i Darko Vukojević (oba Doboj)
Strijelci: 0:1 Elez 5, 0:2 Vukobratović 16ag, 1:2 Vukobratović 30, 1:3 Hršumović 37, 1:4 Minić 38
Žuti kartoni: Vukobratović, Maksimović, Vasić, Knežić (Gradiška), Bjelica, Šćepanović (Željeznica)

GRADIŠKA: Vasić, Vukobratović, Knežić, Maksimović, Francuz, Kecman, G. Majdanac, Spremo, Kovačević, Kotur

ŽELJEZNICA: Balaš, Minić, Bjelica, Elez, Đorda, Dragović, Čovrk, Šćepanović, Perović, Hršumović

FC POLICAJAC - KMF NEVESINJE 3:7 (3:1)
Dvorana "Borik", Banja Luka
Gledalaca: 30
Sudije: Aleksandar Railić (Banja Luka) i Dragan Žarić (Kotor Varoš)
Strijelci: 1:0 Šervel 10, 2:0 Šervel 15, 2:1 Kovačević 15, 3:1 Gađeća 20, 3:2 Ćuže 27, 3:3 Ćuže 29, 3:4 Andrić 30, 3:5 Kovačević 35, 3:6 Kovačević 36, 3:7 Ćuže 39
Žuti kartoni: Šerbel (Policajac)
Crveni karton: Aleksandar Adžić (Nevesinje) 19

POLICAJAC: Galić, Gaćeša, Sl. Đukanović, Bjelić, Šervel, Gligić, Sr. Đukanović, Davidović

NEVESINJE: Romović, Andrić, Pudar, Kljakić, Kovačević, Aćimović, Ivanišević, Adžić, Vuković, Ćuže

KMF JANG BOJS - FC DOBOJ 7:4 (4:3)
Gradska dvorana u Zvorniku
Gledalaca: 200
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Blagojević 3 (6m), 1:1 Lukić 6, 2:1 P. Radić 11, 2:2 Ivanagić 15, 2:3 Ristić 17, 3:3 Stupar 18, 4:3 Ćulum 19, 4:4 Mil. Radulović 23, 5:4 P. Radić 29, 6:4 Ćulum 39, 7:4 Blagojević 40
Žuti kartoni: Lazić, P. Radić, Ćulum (Jang Bojs), Ninković, Mujkić (Doboj)

JANG BOJS: S. Radić, Lazić, P. Radić, Vasić, Blagojević, Jokić, Rosić, Avramović, Vidović, Stupar, Andrić, Ćulum, Marković

DOBOJ: Ninković, Lukić, Ivanagić, Mil. Radulović, Ristić, Mujkić, Kovačević, Bosić, Starčević, Huskanović, Mih. Radulović

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac