Derventa pobjedom u Banjaluci ponovo na čelu tabele

Klub malog fudabala "Derventa" savladao je u Banjaluci KMF "Policajac" sa 5:1 i ponovo zasjeo na čelo Prve futsal lige Republike Srpske.

Gosti iz Dervente do vodstva stižu u 14. minuti susreta preko Đuričića, da bi u samom finišu prvog dijela viđena još dva gola. Prvo auto gol postiže Rosić i Dervenćani dolaze do dupliranja prednosti. U 19. minuti  Duspara povećava prednost na 3:0, što je bio i rezultat nakon prvih 20 minuta igre.

Banjalučani odlično otvaraju drugo poluvrijeme i odmah u 20. minuti preko Šervela stižu do pogodka. Ipak, igrači Željke  Simića brzo dolaze do svoje igre i preko Đekića stižu do 4:1. Konačan rezultat 5:1 postavio je Rajak golom u 34. minuti.

Derventa je sa 25 bodova lider na tabeli, isto koliko ima i Doboj, ali boljom gol razlikom.

U narednom, pretposljednjem kolu, u Derventi gostuje Željeznica iz Trnova u nedjelju u 19:45 u Sportskom centru, dok Dobojlije čekaju Kotor Varoš.

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac