Slavlje Posušja u komšijskom derbiju

HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja danas su na Mokrom docu uspjeli doći do pobjede protiv Širokog Brijega u susretu 23. kola WWin lige BiH, a na kraju je rezultat bio 1:0

Posušje i Široki Brijeg su ušli u ovaj susret sa šeste, odnosno sedme pozicije na ligaškoj tabeli, pa su obje ekipe težile da dođu do pobjede.

Klub sa Mokrog doca je želio da nastavi sa sjajnim rezultatima u proljetnom dijelu sezone, s obzirom na to da je na posljednje četiri utakmice zabilježio tri pobjede i remi. S druge strane, ekipa sa Pecare je željela da se iskupi za posljednja dva ligaška poraza, ali u tome ipak nije uspjela.

U prvih dvadesetak minuta susreta na Mokrom docu, nije bilo previše uzbuđenja, a onda su gosti zaprijetili preko Kuprešaka, koji je sjajno šutirao, ali je pogodio okvir gola. Međutim, već u narednom napadu je stigla kazna, budući da je na drugoj strani Leonardo Petrović iskoristio grešku jednog igrača Širokog Brijega i pogodio za vodstvo svoje ekipe.

Poslije gola, domaći sastav je visokim presingom konstantno držao goste daleko od svog gola i izglednih prilika nije bilo sve do 45. minute, kada se u jednoj akciji nije baš najbolje snašao Ćavar, pa tako promjene rezultata nije bilo i na odmor se otišlo kod rezultata 1:0.

Drugi dio ovog meča je na sjajan način otvorio gostujući tim. Prvo je golu Posušja zaprijetio Kuprešak, ali se domaći sastav dobro odbranio, a onda je poslije jednog kornera u odbrani dobro intervenisao Boban i na taj način je otklonio opasnost ispred svog gola.

Nakon toga, uslijedila je velika borba na terenu, ali bez konkretnih pokušaja, sve do 63. minute, kada su igrači Posušja imali dobar napad po lijevoj strani. Boban je uposlio Rozića, ovaj je gađao, ali je jedan igrač Širokog Brijega izblokirao njegov udarac i spasio svoj gol.

U 66. minuti je šutirao Rozić, ali nije bio precizan i lopta je otišla daleko od gola Širokobriježana, a onda je Bagarić izveo korner, ali je siguran bio golman Posušja.

Igrala se 81. minuta, kada je Lučić nakon ubačaja bio u skoku, ali nije dobro zahvatio loptu, a već u narednom napadu je bila gužva u šesnaestercu Posušja, ali se domaći sastav uspio odbraniti.

Do kraja meča više nije bilo pravih šansi, pa je tako Posušje uspjelo savladati Široki Brijeg i osvojiti nova tri ligaška boda.

HŠK Posušje - NK Široki Brijeg 1:0 (Leonardo Petrović 23‘).

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman